Як формується платіжка за тепло?

Споживачі КП «ТКЕ» ЧМР в лютому 2024 року отримали платіжки за постачання теплової енергії, яке здійснювалось у січні 2024 року, в яких сума за опалення значно вища ніж в попередньому місяці.

Отже, спробуємо зрозуміти, чому платіжки за тепло виявилися суттєво більшими.

Січень, порівнюючи з груднем минулого року, виявився по середніх показниках, значно холоднішим. За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, середньомісячна температура повітря в першому місяці поточного року склала — (мінус) 4,58С.

КП «ТКЕ» ЧМР надає тепло до 583 житлових будинків. У 515 – встановлено загальнобудинкові прилади обліку теплової енергії.

Нарахування за теплопостачання здійснюються відповідно до показань загальнобудинкових приладів обліку. Далі згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіонбуду № 315 від 22.11.2018р. весь обсяг теплової енергії, спожитої будівлею, розподіляється між усіма власниками квартир та нежитлових приміщень.

В квитанціях, які щомісяця отримує кожен споживач КП «ТКЕ» ЧМР, міститься інформація щодо споживання будинком теплової енергії, а саме:

  • обсяг спожитої будинком теплової енергії;
  • частку розподілену на його приміщення (квартиру).

Дані в квитанціях за січень 2024 року і за грудень 2023 року мають суттєві відмінності в кількості спожитої теплової енергії і як наслідок – в нарахуваннях.

Для якісного і безперебійного теплопостачання, необхідною умовою є дотримання норм чинного законодавства, яким передбачено подачу теплоносія в мережу опалення відповідно до Температурного опалювального графіка якісного регулювання відпуску теплоти на опалювальний період, погодженого органами місцевого самоуправління.

Враховуючи вищевказані фактори стає зрозуміло, що рахунки за тепло – обґрунтовані.

Ми висловлюємо вдячність нашим споживачам, які попри воєнний стан вносять платежі за використані послуги, сприяючи комфорту та затишку у домівках.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.