Як повірити лічильники тепла та гарячої води? Алгоритм дій.

Станом на кінець лютого поточного року споживачі КП «Теплокомуненерго» мають повірити 6559 приладів обліку гарячої води і 83 лічильників тепла.

Для чого потрібно повіряти лічильник?

Встановлення лічильника – це економічно виправданий захід, який служить заощадженням сімейного бюджету. Завдяки цій процедурі визначається точність показань вимірювальних приладів і можливість їхньої подальшої експлуатації.

Відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», періодична повірка лічильників зазвичай проводиться кожні 4 роки. Для зручності наших споживачів дата наступної повірки вказана у квитанції.

Якщо лічильник вчасно не повірений, його покази вважаються недійсними, і нарахування, у такому випадку, будуть здійснюватися за методом, який застосовується для квартир без індивідуальних засобів обліку, тобто, на основі загальнобудинкових приладів або за нормами споживання. При цьому не має значення частота користування послугою.

Де замовити послугу?

Отримати консультацію з приводу повірки лічильника можна в службі “Теплозбут” КП “Теплокомуненерго” за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 51.

Повірити лічильники гарячого водопостачання можна як з демонтажем, так і без нього.

Як повірити прилад обліку без демонтажу?

  • Визначитись із організацією, що буде виконувати ці роботи.
  • Здійснити саму повірку.
  • Отримати Свідоцтво про відповідність приладу обліку державним вимогам до вимірювальної техніки та Акт про проведення повірки.
  • Зазначені документи слід надати до КП «Теплокомуненерго» для внесення інформації до бази даних.

Як повірити прилад обліку, якщо потрібен демонтаж (в першу чергу це стосується приладів обліку теплової енергії)?

  • Написати до КП “Теплокомуненерго” заяву на розпломбування лічильника, вказавши адресу і контактні дані для зворотного зв’язку. Фахівці КП “Теплокомуненерго” зконтактують із заявником і, в межах графіку роботи підприємства, погодять час здійснення розпломбування.
  • Бути присутнім під час зняття пломб та складання акту із зазначенням показань приладу обліку.
  • За допомогою обраної організації здійснити демонтаж і повірку приладу обліку, або виконати роботи з демонтажу власноруч та доставити прилад обліку до ДП “Чернігівстандартметрологія” за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька 110А.
  • Отримати Свідоцтво про відповідність пристрою державним вимогам до вимірювальної техніки.
  • Написати до КП “Теплокомуненерго” заяву на опломбування лічильника. Спеціалісти служби “Теплозбут” узгодять час проведення, а по завершенні процедури нададуть споживачеві відповідний Акт.
  • Надати Акт та Свідоцтво про проходження періодичної повірки до КП “Теплокомуненерго”, для внесення інформації до бази даних.

Як не потрапити на шахраїв при виборі організації, що буде виконувати роботи?

При виборі організації, що буде виконувати повірку приладів обліку, варто звертати увагу на наявність у виконавця «Свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології» та кваліфікованого персоналу, який має професійну підготовку в галузі метрології.

Як здійснюється прийом документів?

Прийом документів про проходження повірки здійснюється 5 днів на тиждень в службі «Теплозбут» КП «Теплокомуненерго»: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 51 (ПН-ЧТ з 08:00 до 17:00, ПТ з 08:00 до 16:00, без обіду). В режимі 24/7 — на електронну адресу: kp.teplosb@ukr.net, з обов’язковим зазначенням адреси та номеру особового рахунку абонента, для внесення інформації до бази даних.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.